Jozef Kotulič

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Kedy je spánok najtuhší?

...O čom sa v minulosti písalo? (26)
Je doba informačných systémov. Každý chce vedieť všetko čím skôr, možno, že mnohí by to radi vedeli už pred tým, než sa udalosť stane.  Ani táto myšlienka sa v budúcnosti asi úplne vylúčiť nedá. Preto je len samozrejmé, že veľmi veľa ľudí práve v snahe, dozvedieť sa čo najviac a čo najrýchlejšie, podceňuje význam zdravého spánku. Pritom, už viac než pre 70 rokmi v tomto smere existovala veľmi jasná teória o spánku. Stačí si prečítať, čo na túto tému písal, v doslovnej jazykovej citácii  kalendár -  Pútnik svätovojtešský ročník 1936.

Kedy je spánok najtuhší? 
Nie je vždy rovnako silný: keď zdravý človek večer o 10 hodine zaspí, jeho spánok v nasledujúcej ¼  hodine je ešte slabý, postupne sa však zosilňuje a okolo 1. hodiny po polnoci je najsilnejší. Potom spánok do 6-ej hodiny rannej pomaly prechádza do stavu driemot  a do prebudenia. Ráno medzi 5. a 6. hodinou na ½ hodiny spánok je zas hlbší a od ½ 2. do 3/4 2. hodiny nad ránom zas slabší.
Odporúčam podľa tohto návodu prispôsobiť aj behanie po internete. Určite by to bolo na radosť rodičov mnohých detí.

Príjemný a tuhý spánok, s množstvom krásnych snov v dobe do polnoci, a niekedy aj cez deň (ak je voľno), vyspíte sa dosytosti. Praje doko.  

O tom čo sa písalo v roku 1936 si môžete prečítať aj na
doko.blog.pravda.sk/

 


Oprášené zaujímavosti | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014