Jozef Kotulič

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Emeritní vojaci vs. Smer-SD, na celej čiare vyhráva Fico

...Kto bude ďalší v rade, s kým sa Smer-SD pohrá ako mačka s myšou? ...

V piatok,  28.9.2012 predseda vlády a minister financií,  teatrálne verejnosti na tlačovej konferencii oznámili, že  výsluhové dôchodky bývalých príslušníkov silových rezortov  nebudú zdaňované, ale pod podmienkou, že minister  vnútra a minister obrany  najneskoršie v novembri 2012 predložia zásadné systémové zmeny sociálneho zabezpečenia  príslušníkov silových rezortov.  Myslí sa to asi tak, že preorú terajší zákon č.328/2002 Z.z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.

Podľa web stránky Zväzu vojakov SR   sa dá odhadnúť, že  samotní poberatelia týchto výsluhových dôchodkov to síce zaregistrovali, ale akosi sa neradujú, lebo vlastne nevedia, či vyhrali oni, alebo vláda Smeru-SD, ktorú mnohí z nich, na odporúčanie svojho zväzu, nie tak dávno volili... .  No jedno je úplne isté a to  bez toho,  aby som oslovil agentúry, ktoré vykonávajú prieskum  názorov u verejnosti. A to fakt, že v tomto boji  vysoko vyhráva predseda vlády R. Fico, nádejný to kandidát,  na miesto prezidenta SR.  

Prečo?

1. Ak by bol ministrovi financií prešiel vo vláde návrh na zdanenie výsluhových dôchodkov  19% ,   R. Fico by  určite zabodoval u všetkých neprajníkov, ktorí  majú – neviem vlastne prečo -  v žalúdku výsluhové dôchodky, ktoré len tak na okraj,  nikto z vyslúžilcov nikomu neukradol, ale  ich všetci poberatelia dostali podľa stále platného zákona.  Čiže boli by to isté hlasy pri  priamej voľbe prezidenta.

2. Dnes síce ministrovi financií návrh so zdanením nevyšiel, ale  R. Fico  znova boduje, tento krát u tých, ktorým zdanenie výsluhových dôchodkov zastavil.  Čiže zasa isté hlasy pri priamej voľbe prezidenta.

Že je to rafinovaná hra?

A ako to malo byť,  aby nevyhrával nikto?

Podľa mňa, takýto návrh,  keď sa siaha na už priznané dávky výsluhové zabezpečenia  emeritným vojakom, sa vôbec vo vláde nemal objaviť. To preto, lebo je od samého počiatku protiústavný a v rozpore  aj s našim právnym poriadkom. V pripomienkovom konaní k novele zákona o daní z príjmov,  to okrem iných významných inštitúcií veľmi jasne napísala napr. aj Generálna prokuratúra SR.  Citujem: …”Preto má uvedené ustanovenie voči poberateľom výsluhových dôchodkov diskriminačný charakter, lebo nerešpektuje Čl. 12 Ústavy Slovenskej republiky a ani zákon č. 365/2004 Z. z. o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou v znení neskorších predpisov, podľa ktorého je každý povinný dodržiavať zásadu rovnakého zaobchádzania i v oblasti sociálneho zabezpečenia.”…

Hoci pravdu povediac,   mi v tomto prípade  akosi nereže stanovisko legislatívnej rady vlády, ktorá pozostáva zo 16 právnikov, v čele s ministrom spravodlivosti,  a tí v tomto  zdaňovaní výsluhových dôchodkov, žiadne pochybenie vraj nezistili a vláde tak jednoznačne odporučili predmetnú novelu zákona o dani z príjmu schváliť.  

No v inej veci,  už minister spravodlivosti taký neznalý práva nebol, a to vtedy  keď pri predkladaní zákona o advokácii nezabudol oznámiť, že všetky zmeny, s ktorými táto novela počíta,  sa budú jednoznačne týkať iba tých právnikov, ktorí sa o advokátske remeslo budú uchádzať až po nadobudnutí účinnosti novely tohto zákona. Inak povedané, tu pán minister vie, čo je retroaktivita,  ale pri zdanení výsluhových dôchodkov si na retroaktivitu akosi ani nespomenul. 

Čiže,  mne to vychádza asi tak, že tieto návrhy boli  a ešte stále sú,  akousi špinavou politickou hrou v ktorej smie víťaziť iba šéf Smeru-SD, no pri ktorej absentuje nielen zdravý rozum, ale aj právo si v tomto prípade  zrejme vybralo svoje náhradné voľno.  Preto je namieste otázka, Kto bude ďalší v rade,  s kým sa Smer-SD pohrá ako mačka s myšou?  Podľa mňa  odpoveď je jasná. Budeme to len my,  radoví občania tejto republiky.


Vojsko | stály odkaz

Komentáre

 1. Môj sympatizant
  Nemôžem súhlasiť s bodom 2. čo sa týka mňa ,tak Fico si u mňa ani týmto ani pred týmto nezískal nič a začínam sympatizovať už s Kotlebom
  publikované: 02.10.2012 19:58 | autor: Boby (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. o čo ide?
  Raz som to už naznačil: ak pôjde RF na funkciu PSR, tak RK pojde na funkciu PV a teraz RK má na výber budď ustúpi PK a VD budú platiiť alebo IL aktívne uplatní 10% aby sa aj koza nžrala a vlk bol celý...lenže RK ak che byť PV, tak potrebuje hlavne preferenčné hlasy, aby bol v strane S navyššie a tak zistil, že dňanovanie a odvodovanie VD, vyvolalo veľkú nedôveru voči nemu, tak isto aj zo strany P SR a V MO , HzHZ UVJS odbúdajú hlasy..tak stiahne nopvelu, aby mal víťazstvo na svojej strane a PK kopnú do .... , hlavne po tom ako sa naviezol aj do prokurátorov a sudcov...tak pán RK ak chce byť PV..dajte pokoj VD s vašimi nezmyslami
  publikované: 02.10.2012 21:13 | autor: Koso (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. Súhlas
  so všetkým čo je napísané - teda okrem toho, že Fico vyhráva. Vďaka svojim ministrom (financií aj silových rezortov) vlastne už prehral - aj so stranou - na celej čiare.....môj hlas za prezidenta nedostane a budem presviedčať celú rodinu aby ho nevolila...tak ako som ich presviedčal že majú voliť Smer....už som sa za to ospravedlnil.....
  publikované: 02.10.2012 21:38 | autor: Jožo (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. nie na prezidenta !
  on nesiaha po prezidentovi.ak dosiahne avizované "3%"o ktoré sa búcha do pŕs, tak má slubeny vysoky post v rade europy, odkial sa vykasle na nasho prezidenta.a on slubuje, ze "tie 3 % dosiahne, aj keby nemalo byt na vyplaty" - to je jeho vyrok ! smer v dalsich volbach podla mojho nazoru uz nebudu volit nielen uniformovane zlozky, zdravotnictvo, skolstvo..., ale vlastne skoro nikto, az na vynimky - ich rodinnych prislusnikov a sponzorov.
  publikované: 03.10.2012 07:25 | autor: pišta (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. pišta
  a kohože voliť?poradíš?kdeže je ukrytá tá duša prajúca vojakom,učiteľom,zdravotníkom?kdeže je tá duša prajúca Slovákom?kdeže je ten politik-ktorý nebude kradnúť ale obetuje sa pre vlasť?
  hmmm
  publikované: 03.10.2012 09:37 | autor: čakám (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. Súhlasím s Pištom.
  Pripájam sa k otázke od Pištu. Skutočne, koho v našej spoločnosti na našej politickej scéne voliť. Všetky doterajšie vlády, parlamenty, občanov sklamali. Známe tváre z politickej scény sklamali a noví nominanti doposiaľ nič neukázali, iba škandály , ohováriania, politická neschopnosť a vydieranie národa vyhrážkami o zdanení toho či onoho.
  publikované: 03.10.2012 15:36 | autor: karol (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. Tak já bych dopřál panu ministrovi,
  stát mezi rákosím ve vodě celý hodiny, přimrznout k zemi , strávit dva tejdny na Doupově bez jídla, protože vás nikdo nesměl najít, spát v kanadách,nechat se vodvézt z biografu na poplach,žena aby nevěděla, co je s ním. Vrátit se za tři měsíce z Kazachstánu, Měnit si v pátek poplachový balíček doma a jedem. Gou, gou gou. A civil? Do SBS? Ať tam jdou voni. Mají modré knížky, sorry.
  Kdy se objevili v bojový zoně? Nikdy. Límečky. Však přijde den a se svejma nápadama konečně půjdou do Ameriky. Tam je kopnou do prdele a máme je tu zpátky))))
  publikované: 05.10.2012 16:05 | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014