Jozef Kotulič

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Na čo je vojakom najvyššia dôveryhodnosť, keď ich politici za ňu doslova trestajú kde ich to len napadne ?

...to vám skutočne stačí iba to, že vojaci vám pri pohromách prídu pomôcť len s lopatami, čakanmi a holými rukami? ...

     Skutočnosť, že výskumy verejnej mienky už dlhodobo  uvádzajú ozbrojené sily SR na čele rebríčka najdôveryhodnejších štátnych inštitúcii nespochybňuje nikto, dokonca ani poslanci NR SR.  Ba aj R. Fico 17.04.2012 povedal:Armáda Slovenskej republiky si vo verejnosti dlhodobo udržiava vysokú mieru dôveryhodnosti. Hlavnou úlohou pre nového ministra je zachovať túto vysokú mieru dôveryhodnosti slovenskej armády aj naďalej.“

Je preto úplne logické, že  vojakom by za takéto ocenenie verejnosťou,  mal patriť aj nejaký benefit. A veru patrí!!!  

1. Už vláda I. Radičovej, v auguste  roku 2011, takmer 14-tisíc vojakom zdanila  ich  zákonom priznaný  príspevok na bývanie.  Vojakom tak štát z výplaty spätne odviedol dane,  čo im  jednorazovo znížilo ich finančný príjem  približne  o 400 až 500 eur. V ďalších mesiacoch bola ich finančná strata priemerne okolo 44 eur.

2. Armáda bude nútená prepustiť štyri tisícky vojakov, ak sa bude pokračovať v "škrtení" jej rozpočtu. V júni 2011  to vyhlásil minister obrany Galko.

3. Tá istá vláda im v  roku 2012 zvýšila  platy o 0 %.

4. Generál  Bulík,  keď na konci  roka 2011 odovzdával svoju funkciu rezignovane  povedal, že „v armáde sa od rozpadu federácie  nič zásadné nemodernizovalo. Situácia dozrela do stavu, že som si povedal, že nastal najvhodnejší okamih na odchod, aby som len o čosi neskôr nekončil úplne domotivovaný a znechutený“

A Ficova  vláda v tomto trende „úspešne“  pokračuje ďalej. Vojakov totiž „odmenila“ takto:

1.  Od  1.7.2012 im  vláda zrušila  zákonne nadobudnutú valorizáciu dôchodkov.

2. Po prepustení do výsluhového dôchodku im vláda od 1.1.2013 navrhuje zdaňovať výsluhové dôchodky tak ako každý  iný príjem,  pričom civilných  dôchodkov sa to nedotkne!

3.  V štátnom rozpočte  na rok 2013  im chce prideliť „až“ 0,9 %  z HDP a zvýšiť hodnostné platy o 0% .

4. Podľa vyjadrenia náčelníka generálneho štábu  generálporučíka Vojteka sú ozbrojené sily SR už tretí rok v krízovom režime. Doslova povedal toto: .„My už prakticky tretí rok hovoríme o tom, že sme v krízovom režime. My sme skutočne v krízovom režime, plníme iba vybrané priority a sústreďujeme sa na zahraničné misie,“

        Tak sa mi akosi na jazyk  natíska takáto otázka: Majú vojaci u občanov najvyššiu dôveryhodnosť preto, že  im vojaci pomáhajú v krízových situáciách alebo preto, že z ich rozpočtu  každá vláda v tomto štáte rozdáva peniaze kade komu? Ak budem predpokladať, že  je to za pomoc ľuďom, potom sa spýtam ďalej.  Ľudia, občania to vám skutočne stačí iba to, že vojaci  vám pri pohromách prídu pomôcť len s lopatami, čakanmi a holými rukami?  Ak ale predpokladám, že  vojaci si získali dôveru len zato, že všetci ministri obrany rozpočtové  prostriedky určené pre vojakov, veľkodušne rozdávajú svojim spriateleným lobistickým skupinám, potom je to s tou dôveryhodnosťou ešte horšie ako v prvom prípade. Takže môj záver je asi takýto.

Občan never takýmto prieskumom, lebo sú robené na objednávku vlád! Ľudia verte len tomu, čo vidíte na vlastné očí. A to sú úboho vystrojení a oblečení vojaci, ktorí  nemajú prostriedky ani na to, aby mimo kasárni chodili oblečení  v iných uniformách ako v maskáčoch. Na cvičenia chodia len sem tam, lebo nie sú peniaze na ich výcvik a streľbu. Jazdia na  nákladných autách, ktoré  sú už dávno po dobe životnosti, atď. Stále ešte  veríte, že ozbrojené sily SR, nie armáda, lebo tú už dávno politici zrušili, sú vo vašich mysliach najdôveryhodnejšou  inštitúciou?  Ja veru nie!!!


Vojsko | stály odkaz

Komentáre

 1. hmmm
  a ja poznám len solventných vojakoch z povolania..patria k elite tu u nás..rozumej-materiálnej...tak neviem..či sú na tom tak zle-ako to vykresľuješ..
  =vymením svoju núdzu za vojenskú=
  publikované: 25.08.2012 17:41 | autor: pochybovač (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. pochybovačovi
  ... a vymenil by si aj svoju kariéru za vojenskú ? Nikto by sa ťa nepýtal, či chceš pracovať na Šumave, či chceš robiť to, čo ťa baví, či chceš tráviť mesiace vo výcvikovom priestore, mrznúť v noci v tanku alebo tráviť dni v zafajčených šťábákoch a nevedieť kedy to všetko sknčí, či tvoja žena v posádke na konci sveta nájde prácu, či tvoje deti budú mať kam chodiť do školy, alebo či sa ti chce roky dochádzať za rodinou raz za týždeň, mesiac, rok ?!
  publikované: 26.08.2012 12:59 | autor: vojak (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. Omyly ludstva
  Najvacsie omyly ludstva:
  -peniaze
  -zbrane
  -nabozenstvo
  publikované: 09.09.2012 02:22 | autor: fatima (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014